Není rozhodně pravidlem, že by byli soukromí podnikatelé vždy bohatými a úspěšnými lidmi. I když o nich takto nemalá část společnosti smýšlí a někdy je skutečnost taková, že se soukromí podnikatelé mají dobře, nikdy není nikomu z nich zaručeno, že to tak bude a že to dotyčnému vydrží už napořád.
Podnikání je zkrátka nejistá branže, štěstí je tu vrtkavé, a tak třeba ani ten nejpracovitější soukromník nemusí dokázat uspět. A někdy je mu zapotřebí víc peněz, než na kolik si přijde.
A jak se v případě podnikatelů řeší potenciálně možné finanční problémy? Vlastně obdobně jako je tomu u spotřebitelů. Podnikatelé v tísni si prostě také půjčují peníze. Aby je ale investovali do svého byznysu s cílem postavit ho zase na nohy.
Není tedy ničím neobvyklým, že soukromí podnikatelé nejednou přežívají těžká období jenom díky půjčkám. A které půjčky jim pomáhají?
Když se zeptáme různých lidí, na jakou půjčku by měli soukromí podnikatelé sázet, dozvíme se různé odpovědi. A to proto, že nejsou podnikatelé jeden jako druhý. Každý má své individuální přednosti, každý má své chyby a problémy, a od toho se odvíjí i rozhodnutí se pro některou z půjček.
Ale co když někdo o půjčku zažádá, ale nedostane ji, protože není bonitní? Co když žadateli třeba v bance řeknou, že je natolik nedokonalý, že mu tu půjčit nelze?
Pak se určitě může hodit hypotéka bez příjmu. I když se tato logicky bez příjmu žadatele a jeho ověření neobejde, je to velice snadno dostupná pomoc, na kterou dosáhnou i ti, kdo by v bance selhali. Tady se prokáže nějaký příjem, dá se tu do zástavy nemovitost a pak už se obvykle není vůbec čeho obávat, pak se peníze právě zde získají. A když je podnikatel má, může je využít pro blaho svého podniku a dosáhnout tak obratu k lepšímu. Kterého by se nejeden podnikatel bez nějaké té finanční injekce nedočkal.