Lidé, kteří žijí v panelovém sídlišti, využívají mnoha výhod městské zástavby, mezi něž patří zejména pohodlí a minimální starosti o technické zázemí jejich obydlí. Pokud nejsou zrovna správci objektu nebo nemají co do činění se samotnou údržbou, v podstatě každý den odchází z bytu s vědomím, že za sebou zabouchnou dveře, uzamknou je, a tím to pro ně končí. Návrat do bytu ve večerních hodinách po odchodu ze zaměstnání se opět zdá samozřejmostí za předpokladu, že dům stojí na svém místě, a pokud mezitím v bytě nedošlo k nějaké katastrofě (požáru nebo prasklé vodě či topení), vnímáme toto zázemí jako něco přirozeného a samozřejmého. Něco tomu však schází – příroda.
Městská sídliště sice bývají obklopena zelení, travnatými plochami, vysázenými stromy, keři či květinami, ale je to stále jen městská zástavba – s krátkými rozestupy mezi domy a minimálním prostorem pro vlastní soukromí. Na městském sídlišti vlastně žádné soukromí nemáte, městská zeleň je veřejné prostranství, a pokud nemáte k dispozici lodžii či balkon, kde lze pěstovat alespoň květiny v truhlíku či nějakou tu pažitku, jste od vnímání přírodních krás v soukromém sektoru odříznuti.
Někteří z nás si tuto skutečnost dobře uvědomují a začala jim vadit. Rozhodli se proto změnit životní styl a odstěhovat se tam, kde jsou přírodě blíž. Jistou možností, jak to udělat, je pořízení nového či zánovního objektu díky výrobě mobilních domů lavarohouse.cz.
Mobilní dřevostavby pro celoroční bydlení připomínají přízemní nízkoenergetické stavby a některé z nich jsou v této kategorii přímo zařazeny. Bývají plně vybavené nábytkem i spotřebiči, zcela zateplené a dostatečně komfortní. Lze je umístit i na rekreační pozemek, např. do prostor namísto stávající nevyhovující chaty. Není k nim zapotřebí stavební povolení, kontakt se stavebním úřadem je nutný pouze tehdy, žádáte-li zde o adresu trvalého pobytu.