Pořídit si domácího mazlíčka je určitě velká radost, velká zodpovědnost a také trochu riziko.Od Vašeho zvířátka můžete totiž chytit další zvířátka. A ta už tak žádoucí nejsou. Mohou Vás napadnout například
· Tasemnice
· Škrkavky
· Roupi
· Motolice.
Aby k tomu nedošlo, je potřeba zahájit ofenzivu ještě před jejich vyloděním. Následky nemocí, které můžeme od zvířátek dostat, jsou totiž nedozírné. Jedním z nich je i oslepnutí. Co je tedy potřeba udělat, abychom nebezpečí eliminovali?
o V prvé řadě je to dodržování základních hygienických návyků – mytí rukou.
o Uklízet jejich výkaly– vajíčka cizopasníků začnou být infekční až po dvou týdnech.
o Pravidelné odčervování– mláďata po třech měsících, dospělé psy a kočky po půl roce. Ti, kteří se pohybují venku by měli být odčerveni po třech měsících.
Nejčastějším parazitem, který na nás nevědomky náš mazlíček přenese, je škrkavka. Většina štěňat už se s tímto parazitem přímo narodí. Koťatům se do těla dostává až s mateřským mlékem.
Úleva pro celou Vaši smečku
Tasemnice psí už pro člověka tak nebezpečná není.Nikoliv její existencí, ale způsobem, jakým se do našeho těla může dostat. Museli bychom pozřít jejího přenašeče, kterým je blecha. Což je asi docela nepředstavitelné. Ale stát se může. Dalším parazitem je psí měchovec. Tento parazit žije na teplých a vlhkých místech. Psovi se nejčastěji do těla dostane tím, že ho prostě pozře. Nakažení poznáte podle kůže, která je zarudlá. Příznaky většinou odezní.
· Přípravky na odčervení psů a koček seženete téměř v každé běžné „lidské lékárně“.
· Pokud není žádná taková ve Vašem dosahu, není problém si objednat léky na odčervení na internetu.
Jestliže máte obavu, abyste svému chlupatému kamarádovi neublížili (například příliš vysokou dávkou), můžete kontaktovat některého veterinárního lékaře. Jistě Vám rád poradí.